Press "Enter" to skip to content

Cele i założenia team buildingu – o czym należy wiedzieć?

To raczej oczywiste, że team building to o wiele więcej niż tylko zwykła zabawa. Chociaż rozrywka jest ważnym elementem tego typu zajęć, to nawet jej zabawowe aspekty spełniają bardzo istotną funkcję, rozluźniając atmosferę i skupiając uwagę uczestników. Z założenia, tego typu zajęcia muszą składać się ze zróżnicowanych aktywności, które pozwolą poszczególnym, biorących w nich udział osobom na lepsze zapoznanie się. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród pracodawców, którzy otwierają nowe działy w swoich firmach, a ich świeżo skomponowany zespół fachowców nie do końca zna swoich wzajemnych możliwości.

Team building – jakie są największe jego korzyści?

Decydując się na team building wśród swoich pracowników, należy nastawić się przede wszystkim na efekty długoterminowe. Jest to swojego rodzaju inwestycja, która przynosi zyski w kontekście ogólnego funkcjonowania firmy – natychmiastowe rezultaty tak naprawdę rzadko są wyraźnie zauważalne. Głównym założeniem team buildingu jest, jak sama nazwa wskazuje, utworzenie drużyny. Odpowiednio przeprowadzone zajęcia to doskonały sposób, aby poćwiczyć współpracę i lepiej określić relacje między pracownikami.

Najważniejsze założenia team buildingu

Warto jest podkreślić, ze team building nie ma stanowić przymusowego szkolenia, lecz coś na kształt gier i zabaw. To bardzo ważne, aby utworzona podczas tych zajęć atmosfera nie była oficjalna, lecz rozluźniona i swobodna, tak, aby biorąc w nich udział, każdy mógł pokazać się od swojej bardziej osobistej strony. Jest to także doskonała okazja dla świeżo upieczonego managera, aby lepiej poznać swoją kadrę.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *