Press "Enter" to skip to content

Czym sugerować się przy kupnie ozonatorów powietrza?

Ozonatory powietrza są urządzeniami służącymi do odświeżania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń, wśród których znajdują się alergeny czy chorobotwórcze zarazki. Są świetnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, gdzie wymagana jest sterylność i czystość powietrza. Są nieraz jedyną metodą dekontaminacji.

Wymieniamy rodzaje ozonatorów

Ozonatory dzielą się ze względu na zastosowanie oraz ze względu na sposób w jaki produkują one ozon. Ze względu na zastosowanie, wyróżniamy urządzenia:
– amatorskie – zaprojektowane specjalnie dla alergików, ponieważ dezynfekują pomieszczenia usuwając alergeny. Nadają się głównie do małych pomieszczeń;
– profesjonalne – wśród tych urządzeń znajdują się takie, które zostały stworzone do dezynfekcji konkretnych, dużych miejsc – myjni i warsztatów samochodowych, fabryk, chlewni, obór, hal fabrycznych, itp.
Natomiast ze względu na sposób wytwarzania ozonu, wyróżniamy ozonatory:
– przedmuchowe – wykorzystujące otaczające powietrze do produkcji ozonu;
– nadciśnieniowe – w których gaz zasilający podawany jest w nadciśnieniu. Gazem tym może być odpowiednio przygotowane powietrze czy tlen z koncentratora lub z butli. Ozonatory te mogą być używane bezpośrednio do ozonowania kanałów wentylacyjnych czy dekontaminacji zbiorników na sypkie lub ciekłe produkty;

Gdzie kupić ozonatory powietrza?

Ozonatory powietrza można nabyć w sklepach sprzedających głównie sprzęt budowlany i materiały budowlane np. http://www.ponako.pl/ozonatory-powietrza/, czy też przemysłowe. Ozonatory są raczej sprzętem przemysłowym, aczkolwiek budownictwo też z nich korzysta. Opcjonalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni sprzętu budowlanego, która oferuje okresowy wynajem ozonatora na okres jednej doby lub dłużej. Rozwiązanie jest zalecane wyłącznie dla osób, które nie mają konieczności korzystania z ozonatora na dłuższy okres czasu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *