Press "Enter" to skip to content

Na co zwrócić uwagę przy konserwacji rolek?

Jeśli masz nowe rolki i chcesz z nich korzystać jak najdłużej, powinieneś jak najwięcej dowiedzieć się o ich prawidłowej konserwacji. Zacznijmy od hamulców, gdyż to właśnie w związku z nimi najczęściej jest odwiedzany serwis rolek. Wiele par ma regulowane hamulce. Te regulowane hamulce powinny być ustawione w pozycji, która najlepiej sprawdza się w rolkach. Być może będziesz musiał poeksperymentować z kilkoma wariantami, aż określisz właściwą pozycję. W przypadku nieregulowanych hamulców nadal należy sprawdzać je okresowo, aby upewnić się, że są dobrze przymocowane.

Kółka w rolkach – co z nimi?

Od czasu do czasu będziesz musiał sprawdzać koła rolek, aby upewnić się, że obracają się prawidłowo i nie są nadmiernie zużyte albo też odwiedzić serwis rolek i poprosić o to specjalistów. Jeśli koła nie obracają się swobodnie, należy sprawdzić, czy nie są uszkodzone lub nie ma na nich brudu lub innych zanieczyszczeń. Jeśli koła rolek są uszkodzone, należy je wymienić. Jeśli są po prostu brudne, poświęć trochę czasu na wyjęcie i wyczyszczenie kół w razie potrzeby, pomoże Ci https://freeskate.pl/serwis-rolek/.

Problem z łożyskami?

Łożyska w rolkach są integralnym elementem każdej rolki. Większość z nich jest szczelnie doczepiona do rolek i są uważane za bezobsługowe, ale nawet te bezobsługowe łożyska powinny być suche i czyste. Jest to szczególnie ważne w przypadku rolkarzy przede wszystkim jeżdżących na zewnątrz. Łożyska, które nie są zamknięte, będą musiały być smarowane od czasu do czasu. Aby nasmarować łożysko, po prostu wyjmij je z koła, wytrzyj szmatką i potraktuj je kilkoma kroplami specjalnego smaru do łożysk. Właściwa konserwacja rolek jest ważna nie tylko dla zwiększenia żywotności, ale także dla poprawy ogólnych wrażeń z jazdy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *