Press "Enter" to skip to content

Rehabilitacja psa po urazie kończyn – informacje

Zwichnięcie, złamanie, nadwerężenie czy naciągnięcie – te wszystkie urazy spotykane są dość często u psów, które są aktywne i kochają ruch. Nawet najszybszy i najzwinniejszy psiak może w wyniku nieprzewidzianych okoliczności uszkodzić własną kończynę. Wtedy niezbędny jest weterynarz, operacja lub zabieg, rekonwalescencja i odpoczynek. Czy właściciel może zrobić coś, by przywrócić psu zdrowie i pełną formę nieco szybciej? Otóż tak. Wystarczy, że wybierze się z pupilem na specjalne zabiegi rehabilitacyjne, które przyśpieszają rekonwalescencję.

Fizjoterapia dla psów – czy czekać aż zaleci ją weterynarz?

Wielu właścicieli psów nie lubi czekać, dlatego podejmuje pewne decyzje na własną rękę. Niestety, ale efektem jest dość często pogorszenie się stanu zdrowia zwierzaka i pojawienie się wielu komplikacji. Ważne jest, więc by pamiętać, że o leczeniu zwierzaka decyduje prowadzący go weterynarz. Jeżeli mamy do niego zaufanie i jest to osoba pełna wiedzy i doświadczenia, musimy polegać na jego zaleceniach. W krótkim czasie po operacji kończyny pies nie może zostać poddany zabiegom rehabilitacyjnym. Nie każdym przypadku są one także zalecane i skuteczne. Dlatego właśnie należy zaczekać do wizyty kontrolnej, a w razie pytań i wątpliwości można poradzić się lekarza.

Jakie zajęcia fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne oferuje weterynarz?

Wśród wykonywanych przez specjalistów zajęć rehabilitacyjnych dla psów znaleźć można między innymi masaż kończyn, laseroterapię, elektroterapię, a także kinezyterapię. O dostosowaniu zabiegów do stanu pacjenta i rodzaju urazu decyduje weterynarz. Właściwie dobrane zajęcia mogą znacznie przyśpieszyć powrót psa do pełnej formy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *