Press "Enter" to skip to content

Rehabilitacja psa po urazie kończyn – informacje

Zwichnięcie, złamanie, nadwerężenie czy naciągnięcie – te wszystkie urazy spotykane są dość często u psów, które są aktywne i kochają ruch. Nawet najszybszy i najzwinniejszy psiak może w wyniku nieprzewidzianych okoliczności uszkodzić własną kończynę. Wtedy niezbędny jest weterynarz, operacja lub zabieg, rekonwalescencja i odpoczynek. Czy właściciel może zrobić coś, by przywrócić psu zdrowie i pełną formę nieco szybciej? Otóż tak. Wystarczy, że wybierze się z pupilem na specjalne zabiegi rehabilitacyjne, które przyśpieszają rekonwalescencję.

Fizjoterapia dla psów – czy czekać aż zaleci ją weterynarz?

Wielu właścicieli psów nie lubi czekać, dlatego podejmuje pewne decyzje na własną rękę. Niestety, ale efektem jest dość często pogorszenie się stanu zdrowia zwierzaka i pojawienie się wielu komplikacji. Ważne jest, więc by pamiętać, że o leczeniu zwierzaka decyduje prowadzący go weterynarz. Jeżeli mamy do niego zaufanie i jest to osoba pełna wiedzy i doświadczenia, musimy polegać na jego zaleceniach. W krótkim czasie po operacji kończyny pies nie może zostać poddany zabiegom rehabilitacyjnym. Nie każdym przypadku są one także zalecane i skuteczne. Dlatego właśnie należy zaczekać do wizyty kontrolnej, a w razie pytań i wątpliwości można poradzić się lekarza.

Jakie zajęcia fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne oferuje weterynarz?

Wśród wykonywanych przez specjalistów zajęć rehabilitacyjnych dla psów znaleźć można między innymi masaż kończyn, laseroterapię, elektroterapię, a także kinezyterapię. O dostosowaniu zabiegów do stanu pacjenta i rodzaju urazu decyduje weterynarz. Właściwie dobrane zajęcia mogą znacznie przyśpieszyć powrót psa do pełnej formy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *