Press "Enter" to skip to content

Rzeczy, które na basenie musi mieć roczne dziecko

Przygoda z basenem i wodą, by mogła być udana, powinna rozpocząć się już w okolicach szóstego miesiąca życia. Zaczynamy oczywiście od lekcji z instruktorem, czyli osobą specjalnie przeszkoloną w pokazywaniu rodzicom małych dzieci jak zachowywać się w basenie, by kontakt z wodą był udany.

Co zabrać na basen?

W basenowej torbie dzieci, które będą uczyć się kontaktu z wodą powinny znaleźć się ręczniki z kapturkiem, zwykłe ręczniki, niezbędne kosmetyki, jeśli nasze dziecko ma już spore doświadczenia z wodą, można spakować kilka zabawek takich jak piłka czy zabawki z gąbki, jeśli jednak dopiero zaczynamy naszą przygodę z basenem, wystarczą rękawki do pływania. O ile ręczniki z kapturkiem to absolutne minimum, o tyle z rękawków można na początku zrezygnować, jeśli instruktor nie powie inaczej. Na basen warto a nawet trzeba zabrać jakąś przekąskę. W przypadku rocznego dziecka zmęczenie, jakie wiąże się z godzinną sesją w basenie, może sprawić, że wszystko, co maluch wcześniej zjadł zostanie wchłonięte i po wyjściu z basenu, mały urwis będzie pragnąć tylko jednego – jedzenia.

Dlaczego najlepiej sprawdzają się ręczniki z kapturkiem?

Na basen najlepsze są oczywiście ręczniki z kapturkiem. Maluchowi można szybko wytrzeć głowę i nie narażamy go na przeziębienie. Tego typu ręczniki w ogóle świetnie się sprawdzają także podczas letnich wypraw nad wodę ponieważ maluchy szybko wytracają temperaturę podczas długotrwałego siedzenia w wodzie i bardzo potrzebne jest ich szybkie wytarcie.A każdy rodzic wie, że nie ma nic trudniejszego niż zatrzymanie w celu wytarcia, rozbawionego i wybieganego malucha.

Sprawdź ofertę na : https://colorstories.pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *