Press "Enter" to skip to content

Zabezpieczenia dla roślin w budownictwie

Rośliny i tereny zielone stanowią nieodłączny element praktycznie każdego placu budowy i projektu architektonicznego. Zarówno budynki komercyjne, inwestycje wielorodzinne oraz indywidualne place budowy, prawie zawsze powstają równolegle z przyległymi trawnikami, parkami, alejami, gdzie krzewy i drzewa dodają uroku całości. Warto więc już na etapie projektowania i wykonywania danej budowli przewidzieć to, jak będzie ona wpływała na utrzymanie tejże roślinności. Sięgnięcie po syntetyczne materiały konstrukcyjne jak chociażby płyty komorowe z poliwęglanu, pozwala pogodzić kilka aspektów za jednym zamachem.

Rozwiązanie uniwersalne i funkcjonalne

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu żaden architekt nie zdecydowałby się zaprezentować projektu, na którym widać jakiekolwiek syntetyczne płyty faliste z poliwęglanu czy PCV, dzisiaj sytuacja zmieniła się nie do poznania. Dzieje się tak głównie dlatego, że tego rodzaju płyty i panele ze sztucznych materiałów wykazują się wyjątkową uniwersalnością i wielofunkcyjnością, przez co mogą być zastosowane chociażby:

  • do osłony roślinności przed działaniem nadmiernych promieni UV, nasłonecznienia, zawilgocenia czy zbyt silnego wiatru;
  • do zabezpieczenia roślinności w nietypowym położeniu, na dużej wysokości, wzdłuż krawędzi konstrukcji czy po elewacji w najtrudniejszych miejscach;
  • do wykańczania elewacji i nadawania bryle budynku nietypowego, bardziej nowoczesnego charakteru;
  • do wzmocnienia cech izolacyjnych poszczególnych materiałów budulcowych.

Zastosowanie w każdym domu

Warto pamiętać o tym, że takie panele z poliwęglanu są bardzo tanie i ogólnodostępne, przez co każdy zainteresowany ich używaniem może pozwolić sobie na ich zakup. Transport również nie nastręcza żadnych problemów, ponieważ te materiały budowlane są wyjątkowo lekkie, a przez to łatwe w przenoszeniu i układaniu. Ostatecznie także samodzielne zmontowanie dowolnej konstrukcji z takich panelów poliwęglanowych nie powinno sprawdzić bardziej wprawnemu człowiekowi większych trudności.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *