Press "Enter" to skip to content

Zalety lokalnej produkcji whisky

Światowe trendy na rynku konsumenckim ciągle się zmieniają. Rynek alkoholi jest tego najlepszym przykładem. Bardzo wielu klientów decyduje się na spożywanie trunków od niewielkich, lokalnych firm takich jak produkująca whisky Kilchoman, lub regionalnych piw i nalewek. Jest to spowodowane modą na wysoką jakość produktów, którą często są w stanie konkurować z wielkimi koncernami nawet małe przedsiębiorstwa. Co prawda, przeważnie nie są w stanie konkurować ceną, ale dla wielu konsumentów ma to drugorzędne znaczenie.

Produkcja whisky w niewielkich gorzelniach, takich jak Kilchoman

Produkcja mocnych alkoholi jest poniekąd prosta, ale jeśli chodzi o produkcję nieco bardziej ekskluzywnych alkoholi, takich jak whisky, koniak, czy rum, sprawa trochę się komplikuje. Duże korporacje, które są przeważnie właścicielami największych potentatów na rynku alkoholi, mogą sobie pozwolić na pełną automatyzację produkcji, za czym idzie powtarzalna jakość towarów oraz stosunkowo niska cena. Małe gorzelnie, takie jak Kilchoman, mają jednak wiele atutów w swoich rękach. Przede wszystkim jest to możliwość wykreowania silnej marki, z którą konsumenci będą się utożsamiać. Jest to możliwe dzięki przywiązaniu do konkretnego regionu lub stylu, który narzuci dana marka. Więcej o produkcji whisky w gorzelnii Kilchoman znajdziecie na https://propaganda24h.pl/pl/p/KILCHOMAN-MACHIR-BAY-WHISKY-0%2C7L-2-SZKLANKI/2361.

Skąd bierze się coraz większa popularność małych gorzelni?

Rynek jest zdominowany przez ogromne koncerny, które zarządzają globalnymi markami. Klienci jednak mają inne oczekiwania i coraz częściej wybierają lokalne produkty tylko dlatego, że pochodzą z ich regionu lub kraju. To zjawisko jest również widoczne w szerszej perspektywie i sprowadza się do tego, że klient woli wesprzeć niewielki, lokalny biznes taki jak Kilchoman, niż wydawać pieniądze na produkty dużo bardziej renomowanych firm.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *